jak wyłączyć stronę wordpress - tryb konserwacji

Jak wyłączyć stronę? – Tryb konserwacji WordPress

0
(0)

Co to jest tryb konserwacji WordPress?
Jeśli prowadzisz stronę internetową, być może zdarzyło Ci się chcieć wyłączyć ją na chwilę, aby wprowadzić jakieś zmiany lub przeprowadzić konserwację. W takim przypadku warto skorzystać z trybu konserwacji, który umożliwia wyświetlenie użytkownikom informacji o tym, że strona jest niedostępna w danym momencie. W tym artykule opiszę, jak wyłączyć stronę poprzez tryb konserwacji WordPress.

Przygotowanie strony do trybu konserwacji

Przed przystąpieniem do wyłączenia strony w trybie konserwacji, warto przygotować ją do tej operacji. Przede wszystkim należy wykonać kopię zapasową całej strony, aby w razie jakichkolwiek problemów móc przywrócić ją do poprzedniego stanu. Warto również upewnić się, że wszystkie wtyczki i motywy są aktualne i nie będą powodować problemów przy włączaniu trybu konserwacji.

tryb konserwacji wordpress - uzyj wtyczki

Tryb konserwacji z użyciem wtyczki WordPress

Aby włączyć tryb konserwacji, można skorzystać z gotowej wtyczki CMP – Coming Soon & Maintenance Plugin. Wtyczka ta pozwala na wyświetlenie użytkownikom informacji o tym, że strona jest w trakcie prac konserwacyjnych lub dopiero powstaje. Plugin ten jest prosty w instalacji a jego banalna konfiguracja polega na przełączeniu włącz / wyłącz.
Przez to wtyczka ta jest moim faworytem, jeśli chodzi o szybkie prace konserwacyjne na stronie.

Jeśli posiadasz już duży serwis z ruchem na stronie, warto przyjrzeć się bardziej zaawansowanym pluginom, które oferują więcej możliwości, np. zapis na newsletter, dostosowanie strony głównej itd.

Włączenie trybu konserwacji WordPress

jak wyłączyć stronę wordpress - tryb konserwacji

Gdy masz już zainstalowaną wyżej wspomnianą wtyczkę, na pasku administratora dostępny będzie przełącznik. Za jego pomocą w szybki sposób możesz kontrolować aktywność trybu pracy nad stroną.

Sprawdź czy strona została wyłączona

Wiesz już jak wyłączyć stronę Wordpress i jeśli postępowałeś zgodnie z instrukcjami to teraz Twoja strona powinna nie być aktywna dla innych niż administrator.
Teraz musisz sprawdzić czy tryb konserwacji działa poprawnie.

W tym celu otwórz okno incognito i wejdź na Twoją stronę. Powinieneś zobaczyć wybrany ekran trybu konserwacji.
Jeśli widzisz zawartość strony sprawdź czy nie jesteś zalogowany jako administrator.

Korzyści z trybu konserwacji WordPress

Wykorzystanie trybu konserwacji na stronie WordPress ma wiele korzyści. Przede wszystkim umożliwia on wyłączenie strony na czas przeprowadzania prac konserwacyjnych, co zapobiega pojawianiu się błędów i problemów dla użytkowników.

Jak oceniasz ten artykuł?

Kliknij gwiazdkę aby ocenić

Średnia ocena 0 / 5. Głosowało: 0

Bądź pierwszy/a, który oceni ten artykuł!

Dziękuję za zgłoszenie!

Co mogę poprawić? Czego Ci brakowało?

Dziękuję za ocenę, będę wdzięczny za wskazówki - co mogę zrobić lepiej?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *